HISTORIE | HIFIKLUB KLATOVY

HISTORIE

Texty - pravý sloupec

Historie

HIFIKLUB KLATOVY byl založen v roce 1972 jako zájmová organizace Svazarmu. Dne 8. listopadu 1974 byla otevřena klubovna, vybudovaná v bývalé kryptě klatovského studentského kostela sv. Vavřince. Na rekonstrukci podzemí včetně stavby pseudogotické věžičky ve Vrchlického sadech, která slouží jako vchod do objektu, se podíleli tehdejší členové Svazarmu několika tisíci brigádnických hodin.

Unikátní interiér klubovny, který vyniká špičkovými akustickými vlastnostmi, ode dne otevření nabízí amatérům i profesionálům možnost tvorby audiovizuálních pořadů nejrůznějších žánrů. Programová nabídka klubu procházela obdobím konjunktury i útlumu, ale nikdy nebyla trvale přerušena.

V roce 1990 zanikl Svazarm a kluby podobného typu, které působily na území celého státu, přešly pod Československou a později Českou společnost elektroniků (ČSE).

Dne 1. prosince 2000 byla za podpory nového vedení ČSE obnovena činnost Hifiklubu Klatovy v plném rozsahu, navíc s využitím změny politických a společenských poměrů, zejména nově získané svobody projevu.

 Minulost a současnost hifiklubu (PowerPoint)

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ